Search
Close this search box.

<< Kasulikku artiklid

Kihlasõrmuse sõrm ehk millisesse sõrme pannakse kihlasõrmus?

Enamuses lääneriikides, ka Eestis, pannakse kihlasõrmus vasaku käe neljandasse sõrme (neljas sõrm lugedes pöidla poolt). Väidetavalt pärineb see komme Vana-Roomast, kus usuti, et seda sõrme läbib armastuse kanal.

Traditsioonide kohaselt laskutakse abieluettepanekut tehes vasakule põlvele. Sõrmusekarpi hoitakse vasakus käes ja parema käega avatakse see.

On ka mõningaid riike, kus kantakse kihlasõrmust parema käe sõrmuse sõrmes (Lõuna-Euroopa riigid, Venemaa, Sveits). Seega kui sinu kallim on pärilt mõnest teisest kultuuriruumist, tasub googeldada ja uurida, kummas sõrmes kihlasõrmust seal kultuuris kantakse.

Kui oled kihlasõrmuse otsinguil, siis astu läbi meie esindustest Tallinnas, Tartus või Pärnus. Saame sulle anda lühikese ajaga hea ülevaate erinevatest kihlasõrmuste disainidest, anda hüva nõu, millist valida ning disainida sinu kallimale personaalse kihlasõrmuse vastavalt sinu eelarvele ja soovidele. Rääkides otse meie spetsialistiga, hoiad kokku palju aega googeldamise ning poodides jooksmise arvelt ning saad väärt informatsiooni kõik ühest kohast.

Tallinnas ja Tartus palume külastuse aja eelnevalt kokku leppida. Pärnus võid meid külastada jooksvalt, endale sobival hetkel.

Esinduste kontaktid leiad siit.