Search
Close this search box.

Sõrmuste hooldamine

Juveelid ja väärismetallist ehted vajavad regulaarset hooldust, et püsida parimas vormis aastaid. Selleks jagame teile mõningaid nippe, mida järgides kindlustate ehetele maksimaalselt kauni välimuse.

Kihlasõrmus
ET TEIE EHTED PÜSIKSID VORMIS AASTAID!

Väärisehete meelespea

Kodune hooldus

Kodustes tingimustes võib ehteid puhastada pehme harja ja nõudepesu vahendiga, kindlasti loputada pärast pesemist ning kuivatada pehmest materjalist rätiku või riidetükiga.

Väldi hambapastaga puhastamist

Kindlasti mitte puhastada ehteid hambapastaga! Tulemus võib olla vastupidine kuna hambapasta sisaldab enamasti abrasiivosakesi, mis tekitavad ehetele mikrokriime. Tagajärg võib olla tuhmunud või värvimuutustega ehe.

Säilita ehteid eraldi

hteid hoiusta alati kuivas jahedas kohas eraldi karpides või ehtetaskutes (sobivad ka minigrip kotid), et vältida omavahel kokkuhõõrumisest tekkida võivaid kriimustusi.

Hoolda ehteid kord aastas professionaali juures

Soovitame ehetega käia hoolduses professionaali juures vähemalt kord aastas, et vältida kahjustuste puhul ehete kvaliteedi langemist ning hoida parandustööde hinnad Teie jaoks võimalikult madalad. Näiteks kontrollida kivide kinnitusi.

Jäta ehted viimaseks

Pea meeles, end igapäevaselt sättides või pidulikumalt ettevalmistades jäta ehted alati viimaseks detailiks, mida lisada ning esimeseks, mis ära võtta.

Eemalda ehted käelise töö või sportimise ajaks

Käelise töö tegemise ajaks või sportimisel on soovituslik ennetavalt ehted ära võtta, et vältida kivide kaotsi minekut või ehete kraapimist. Olge ettevaatlikud ehetega ujuma minemisel. Basseinivees sisalduv kloor kahjustab paljude materjalide pinda mistõttu soovitame ehte alati basseini ujuma minemise ajaks ära võtta.

Väldi kokkupuudet seebiga

Puhas kuld on materjal, mis ei reageeri puhastusvahenditega kuid roosa ja kollane kuld see eest sisaldavad, sõltuvalt proovist, muid metalle, mis võivad reageerida eriti näiteks seebiga (vask roosa kulla ja hõbe kollase kulla puhul).

Hoolda valget kulda

Valge kuld on enamasti rodeeritud, mille tõttu oleks soovitatav roodiumi kihti taastamas käia iga paari aasta järel.

Väldi

kokkupuudet hambapasta, kodukeemia, lõhnaõlide, deodorandi juukselakkide ja teiste hügieenivahenditega.

Hoiusta

ehteid kuivas jahedas kohas eraldi karpides või ehtetaskutes.

Eemalda

ehted käelise töö tegemise ajaks, sportimiseks, ujumiseks.

Hoolda

ehteid professionaali juures vähemalt kord aastas, et vältida kahjustusi.

Kõigile meilt ostetud sõrmustele on esimene puhastus 365 päeva jooksul TASUTA ja edaspidi kord aastas 50% soodsamalt.

Kui Teie abielusõrmused vajavad parandustööd, kuldamist/rodeerimist või poleerimist, siis pöörduge meie lähimasse teeninduspunkti ning küsige abielusõrmuste hooldusteenust.