Skip links

Kuidas valida abielusõrmuseid?

Abielusõrmused on kindlasti pulmapäeva üks olulisemaid aksessuaare. Sõrmuste vahetamisega kinnitatakse abieluvanne ja teineteisele pühendumise soov.

Vana-Egiptuse uskumuse järgi on armastus igavene kui kanda abielusõrmust vasaku käe neljandas sõrmes. See sõrm usuti olevat seotud südamega armastuse kanali kaudu.

Soovime sedavõrd olulise aksessuaari valiku teie ja teie kallima jaoks lihtsamaks ja nauditavaks muuta. Oleme kokku pannud mõned nõuanded ja soovitused, mida abielusõrmuste valimisel tähele panna.

abielusõrmused A-155

Millal peaks alustama abielusõrmuste valimisega?

Soovitame endale võtta vähemalt kaks kuud kõigi oluliste punktide kaalumiseks.

Kui on järgitud kihlumise traditsiooni, siis võiks abielusõrmuseid valima hakata kohe pärast kihlumist. Kui kihlasõrmus on pigem üllatusmomenti pakkuv, siis abielusõrmuseid saab valima minna koos. Neid pühendumise ja armastuse sümboleid kannate te mõlemad.

Ühendage valiku tegemine näiteks kohtingu või õhtusöögiga, nii loote endale ilusa mälestuse. Olge avatud teineteise ideedele ja soovidele, et saavutada Teid mõlemat rõõmustav tulemus.

Kas sõrmused peavad ilmtingimata olema ühesugused?

Kõik sõltub elustiilist, isiklikust maitsest ja ootusest paarina. Sõrmused võivad olla samas stiilis, kuid mehe ja naise käe erinevusi ja mugavustunnetust arvestavad. Pruudi sõrmus üldjuhul on veidi peenema liistuga, samas kui peigmehe sõrmus võib olla massiivsem. 

Kui pruutpaar soovib üldiselt ühes stiilis sõrmuseid, aga pruut samas naiselikku aktsenti, võib lisada pruudi sõrmusele näiteks vääriskivi. Levinumad on teemantid, kuid aina rohkem kasutatakse ka erivärvilisi looduslikke vääriskive. Populaarsed on ka sodiaagimärgi järgi valitud nö sünnikivid.

Levinud on ka graveeritud mustrid (nii sõrmuse sees pühendusena, kui väljas ornamendina), soonilised ja sisselõigetega sõrmused.

Abielusõrmused OE-216

Kuidas valida õigetes mõõtudes sõrmuseid?

Naise sõrmus jääb tavaliselt 3-4 mm laiuse piiridesse ning mehe oma 4-6 mm.

Sõrmuse laiuse valikul soovitame ka lähtuda proportsionaalsest sobivusest.

Alla 2 mm ja üle 9 mm laiuseid sõrmuseid enamasti ei valmistata. Kuid oleme valmistanud ka 13 mm laiuse abielusõrmuse mehele (samas komplektis tegime naisele 4 mm sõrmuse suure briljandiga).

Kui teha otsus laiema sõrmuse kasuks, peab suure tõenäosusega valima suurema sõrmuse numbri kui tavaliselt kantakse. On mitmeid tegureid, millega tuleb seejuures arvestada. Oskame oma kogemustele tuginedes teile selles osas head nõu anda.

Sõrmuste valimisel võtke arvesse ka aastaaegade vaheldumist. Jahedamal ajal võiks otsustada pigem pool numbrit suurema sõrmuse kasuks, vältimaks vajadust sõrmuse suurust soojemal ajal muutma hakata. Samas kui peaks tekkima suuruse muutmise vajadus, olete alati teretulnud.

Kui kaua läheb aega abielusõrmuste tellimisest valmimiseni?

Sõltuvalt sõrmuste keerukusest kulub ühe paari sõrmuste tegemiseks 1-1,5 kuud. Erilahenduste puhul tuleks kindlasti ajakulu läbi arutada. Keerukust lisavad näiteks graveeringud, kivide lisamine, erinevate materjalide koos kasutamine.

Ülikeeruliste lahenduste puhul palume arvestada paarikuulise ooteajaga, sest aega võib võtta nii eksootiliste ja sobiva suurusega kivide tellimine kui ka sobivate tehniliste lahenduste loomine.

Võimalusel saame sõrmused valmistada ka kiirtellimusena, sel puhul tasub arvestada lisatasuga.

Aitame teil leida
unistuste sõrmused

Sõrmuste valimisel tuleb arvestada mitmete teguritega. Oskame oma kogemusele tuginedes teile nõu anda, et sõrmuste valimine oleks lihtne ja nauditav protsess.

BRONEERI ABIELUSÕRMUSTE KONSULTATSIOON JUBA TÄNA