Skip links

Kuidas valida abielusõrmuseid?

Vana-Egiptuse uskumuse järgi on armastus igavene kui kanda abielusõrmust vasaku käe neljandas sõrmes. See sõrm usuti olevat seotud südamega Vena Amoris`e ehk armastuse kanali kaudu.

Soovime sedavõrd olulise aksessuaari valiku teie ja teie kallima jaoks lihtsamaks ja nauditavaks muuta. Oleme kokku pannud mõned nõuanded ja soovitused, mida abielusõrmuste valimisel tähele panna.

Millal peaks alustama abielusõrmuste valimisega?

Sõrmuse valikul soovitame endale võtta vähemalt kaks kuud kõigi oluliste punktide kaalumiseks. Kui on järgitud kihlumise traditsiooni, siis võiks abielusõrmuseid valima hakata kohe pärast kihlumist. Kihlasõrmus on pigem üllatusmomenti pakkuv, samas abielusõrmuseid saab valima minna koos. Neid pühendumise ja armastuse sümboleid kannate te mõlemad.

Võttes endale piisavalt aega võib selle tegevuse kujundada romantiliseks elamuseks. Ühendage valiku tegemine näiteks kohtingu või õhtusöögiga, nii loote endale ilusa mälestuse sellest erilisest perioodist Teie ühises elus. Olge avatud teineteise ideedele ja soovidele, et saavutada Teid mõlemat rõõmustav tulemus.

Kas sõrmused peavad ilmtingimata olema ühesugused?

Abielusõrmused ei pea olema nö unisex ehted. Kõik sõltub elustiilist, isiklikust maitsest ja ootusest paarina. Sõrmused võivad olla samas stiilis, kuid mehe ja naise käe erinevusi ja mugavustunnetust arvestavad. Pruudi sõrmus üldjuhul on veidi peenema liistuga, samas kui peigmehe sõrmus võib olla massiivsem. 

Kui pruutpaar soovib üldiselt ühes stiilis sõrmuseid, aga pruut samas naiselikku aktsenti, siis võib lisada näiteks vääriskivi (vääriskividest levinumad on teemantid, kuid aina rohkem kasutatakse ka erivärvilisi looduslikke vääriskive, populaarsed on sodiaagimärgi järgi valitud nö sünnikivid).

Levinud on ka graveeritud mustrid (nii sõrmuse sees pühendusena, kui väljas ornamendina), soonilised ja sisselõigetega sõrmused.

Kuidas valida õigetes mõõtmetes sõrmuseid?

Tavaliselt jääb naise sõrmus 3-4 mm laiuse piiresse ning mehe oma 4-6 mm sisse. Jämedamate sõrmedega inimestele on soovituslik valida veidi laiem sõrmus, et harmoniseerida visuaalne pilt. Sobib näiteks 7-9 mm laiuses sõrmus.

Enamasti alla 2 mm ja üle 9 mm laiuseid sõrmuseid ei valmistata. Kuid oleme valmistanud ka 13 mm laiuse abielusõrmuse mehele (samas komplektis tegime naisele 4 mm sõrmuse suure briljandiga).

Abielusõrmust valides pea meeles, et kui teha otsus laiema sõrmuse kasuks peab suure tõenäosusega valima suurema numbri kui tavaliselt kantakse. On mitmeid tegureid, millega tuleb seejuures arvestada. Oskame oma kogemustele tuginedes selles osas nõu anda.

Sõrmuste valimisel võtke arvesse ka aastaaegade vaheldumist. Jahedamal ajal võiks otsustada pigem pool numbrit suurema sõrmuse kasuks, vältimaks vajadust sõrmuse suurust soojemal ajal muutma hakata. Kuid olete alati teretulnud, kui selleks peaks tekkima vajadus.

Kui kaua läheb aega abielusõrmuste tellimisest valmimiseni?

Sõltuvalt sõrmuste keerukusest kulub ühe paari sõrmuste tegemiseks nädal kuni kolm nädalat. Keerukust lisavad näiteks graveeringud, kivide lisamine, erinevate materjalide koos kasutamine.

Ülikeeruliste lahenduste puhul palume arvestada paarikuulise ooteajaga, sest aega võib võtta nii eksootiliste ja sobiva suurusega kivide tellimine kui ka sobivate tehniliste lahenduste loomine.

Aitame teil leida
unistuste sõrmused

Sõrmuste valimisel tuleb arvestada mitmete teguritega. Oskame oma kogemusele tuginedes teile nõu anda, et sõrmuste valimine oleks lihtne ja nauditav protsess.

ESINDUSED